معرفی دفتر تحقیقات

شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان مأموریت خود را از سال 1380   با هدف ارائه خدمات در زمینه توزیع و تحویل نیروی برق  به مناطق جنوبی استان  کرمان(سیرجان، بافت، رابر، ارزوییه، بردسیر، بم، ریگان، فهرج، نرماشیر، جیرفت،‌عنبر آباد،‌کهنوج، قلعه گنج، فاریاب،‌منوجان و رودبار جنوب)  آغاز نمود  که با توجه به گستردگی این استان رتبه ششم را از لحاظ مساحت تحت پوشش بین شرکت های توزیع دارا است.  بدیهی است سازمان و شرکتی می تواند موفق باشد که بتواند  به صورت مستمر انتظارات مشتریان خود را با روش های جدید و خلاقانه برآورده سازد  و لازمه آن شناسایی افراد خلاق و صاحب اندیشه در یک  روش ساختار یافته است که علاوه بر حمایت از ایده های نو و خلاقانه نسبت به شکوفایی آن نیز اهتمام ورزد. گروه تحقیقات  شرکت توزیع نیروی برق جنوب  استان کرمان با هدف  حمایت از فعالیت های علمی  و  ایده های خلاق در راستای پیشبرد اهداف استراتژیک شرکت  فعالیت خود را به صورت مستقل از سال 1389 آغاز کرد و در سال 1394 به دفتر ارتقا یافت.

خوشبختانه در سال های اخیر با حضور نیروهای جوان و مشارکت خوب همکاران در بخش مقالات و تولید مقالات علمی ، پیشنهادات فتی و تخصصی و فعالیت های علمی در زمینه ثبت اختراع ، بازدیدهای علمی و پژوهش رشد چشمگیری داشته است.  این شرکت در ارزیابی سال 1394 دومین مقام را در شرکت  برگزیده پژوهشی در بین شرکت های توزی نیروی برق کشور کسب نمود در سال 1396 نیز موفق به کسب مقام دوم در بین شرکت های توزیع گردید. در بخش مقالات رتبه اول پذیرش مقاله در بین شرکت های توزیع به خود اختصاص داد.

به طور کلی می توان عمده فعالیت های دفتر تحقیقات را به شرح ذیل بیان نمود:

  • انجام پژوهشهای بنیادی و کاربردی
  • همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها به منظور به روز رسانی اطلاعات و استفاده از تجارب اساتید دانشگاه
  • بررسی نظرات. پیشنهادات و  طرح‌های ارائه شده از طریق فراخوان‌ها و پرسشنامه‌ها که توسط کارکنان و محققین مبتکر و خلاق ارائه گردیده است.
  • بررسی طرح‌های تحقیقاتی از لحاظ امکان سنجی و قابلیت اجرا
  • هدایت طرح‌ها در جهت تحقق برنامه‌ها و اهداف شرکت با مشاوره و آموزش
  • شناسایی محققین و اندیشمندان و استفاده از توان و قابلیت‌های آنها در تحقیق‌ها و پژوهشها
  • هماهنگی  جهت برگزاری کارگاه‌های آموزشی- پژوهشی
  • بررسی روند اجرایی طرحها و پژوهشها
Powered by DorsaPortal