۱۴۰۱ دوشنبه ۱۴ آذر
شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
بزرگداشت روز جهانی GIS در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
بزرگداشت روز جهانی GIS در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
در مراسم بزرگداشت روز جهانی GIS باحضور مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو، از سامانه تعاملی Mobile GIS با قابلیت کد کردن داده ها به صورت آفلاین، رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان؛ مراسم بزرگداشت روز جهانی GIS با حضور مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو، مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فن آوری های نوین شرکت توانیر، جمعی از مدیران، معاونان و کارشناسان وزارت نیرو، شرکت توانیر، دانشگاه های تهران، دامغان، شهید باهنر و هایتک کرمان، و همچنین مسئولانی از استانداری و دیگر ارگان های استان کرمان در سالن آمفی تئاتر شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان برگزار گردید.
در این مراسم که به صورت آنلاین برای دیگر مسئولان شرکت های توزیع در سراسر کشور پخش شد، آزرم دهستانی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو، ضمن تبریک روز جهانی GIS به همه تلاشگران صنعت آب و برق کشور، خدمات این صنعت را مکان محور دانست و گفت: با توجه به وجود تاسیسات و زیرساخت های عظیم و همچنین عارضه های طبیعی مانند رودخانه ها، آب های زیرسطحی و ... در سطح کشور، به مدیریتی دقیق نیاز است که به این منظور باید با رویت پذیری، کنترل پذیری و در نهایت هوشمندسازی، در راستای خدمت رسانی به مردم گام برداریم.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که هدف ما رسیدن به دولت هوشمند می باشد، برای ارتقا زیرساخت های هوشمندسازی و برطرف کردن نقاط ضعف، احتیاج به اطلاعات مکانی داریم که خوشبختانه وزارت نیرو، در دو دهه اخیر، به صورت جدی به این موضوع پرداخته است.
دهستانی با اشاره به تنش های آبی و چالش های پیک بار برق در تابستان گفت: برای ارتقا سطح فعالیت ها، مراحل بلوغ به خوبی طی شده اند و خوشبختانه در حوزه برق، کاربردی سازی GIS به میزان قابل قبولی رسیده است.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو با قدردانی از فعالیت های انجام شده در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان در راستای کاربردی سازی برنامه های عملیاتی GIS افزود: عملکرد این شرکت در خصوص مقاوم سازی و طراحی سامانه های نوین، باعث شد رتبه استان که عملکرد مجموعه شرکت های استانی را شامل می شود، ارتقا یافته و استان کرمان در جمع استان های شاخص قرار گیرد.
عبدالوحید مهدوی نیا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان نیز با اشاره به اینکه این شرکت با تکیه بر دانش و مسئولیت پذیری کارکنان خود و همچنین استفاده از زیر ساخت های آماده شده از جمله سامانه GIS توانسته به توفیقات چشمگیری دست یابد گفت: در راستای دستیابی به اهداف استراتژیک شرکت و خدمت رسانی به مشترکین بدون مراجعه حضوری، برنامه های گوناگونی در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان طراحی و به مردم عرضه شده  است.
وی افزود: در سطح شهرستان های تحت پوشش شرکت، تمامی خطوط فشار ضعیف و متوسط، پست های برق، کنتورها و اشتراک های برق مشترکین به صورت GIS برداشت و بستر اطلاعاتی بسیار خوبی برای تعامل سازنده را با مشترکان را فراهم کرده ایم تا در دولت الکترونیک هر فرد که خواهان خرید اشتراک است، دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشد.
مهدوی نیا خاطرنشان کرد: با کاربردی سازی GIS، پیش از وقوع بحران ها، اطلاعات مورد نیاز را دریافت کرده وبا اقدامات موثر در راستای افزایش مقاوم سازی و تاب آوری شبکه و همچنین برطرف کردن نقاط ضعف و استقرار نیروی انسانی و ماشین آلات در محل مربوطه پیش از وقوع حادثه، توانستیم عملکرد بسیار خوبی در راستای پایداری شبکه و به حداقل رساندن خاموشی ها، ثبت کنیم.
در پایان این مراسم ضمن رونمایی از اولین سامانه تعاملی Mobile GIS با قابلیت کد کردن داده ها به صورت آفلاین، از مدیران و مشاوران که با شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان در زمینه توسعه GIS همکاری داشتند، قدردانی شد.
تاریخ:
1401/08/28
تعداد بازدید:
127
منبع:
دفتر روابط عمومی
نام نویسنده:
مهرداد محسنی تکلو
ایمیل نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال1401«سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان میباشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه