۱۴۰۱ سه شنبه ۱۴ تير
شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
حضور معاون اول رییس جمهور در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان
حضور معاون اول رییس جمهور در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان
دکتر مخبر معاون اول رییس جمهور از مناطق سیل زده جنوب استان کرمان بازدید کرد
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان،در پی خسارت بارندگی های اخیر در مناطق جنوب استان کرمان، دکتر محمد مخبر معاون اول رییس جمهور در دیماه سال جاری به منظور بررسی شرایط شهرستانهای سیل زده ی جنوب استان کرمان عازم این مناطق شد .پس از بازدید مناطق سیل زده، جلسه ی ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمان درمحل فرمانداری جیرفت با حضور معاون اول رییس جمهور ، برخی از اعضای هیئت دولت ، استاندار کرمان و برخی از مدیران ارشد ادارات و سازمان ها ،نماینده ی پنج شهر جنوبی در مجلس شورای اسلامی و فرمانداران مناطق سیل زده تشکیل شد. دراین جلسه عبدالوحید مهدوی نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان گزارشی از وضعیت خسارت های وارد شده به تاسیسات برق و وضعیت فعلی شبکه ی توزیع برق در این مناطق ارائه نمود. 

 وی ضمن خیر مقدم حضور دکتر مخبر معاون اول محترم رییس جمهور و هیات همراه،اظهار داشت: تقریبا هرجا که آبادی و سکنه ای وجود دارد خطوط توزیع برق احداث شده و به همین علت شبکه برق طولانی و گسترده‌ ای در جنوب استان داریم،این مجموعه شامل حدود 30 هزار کیلومتر شبکه توزیع و 35هزار دستگاه ترانسفورماتور می باشد و خوشبختانه در بارندگی‌های اخیر با توجه به دو اقدامی که انجام شده بود،خاموشی های بوجود آمده به میزان قابل توجهی کاهش پیدا نموده است.

مهدوی نیا بیان نمود:بخش اول اقدامات انجام شده، بحث مقاوم سازی بود که در راستای افزایش تاب آوری شبکه از سالیان قبل انجام شده و ما حدود 21 هزار پایه را در مسیر وجاهای مختلف گابیون بندی و مقاوم سازی کرده بودیم.

 بخش دوم اقدامات نیز موضوع  اطلاع رسانی مناسب، آمادگی و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی استان میباشد که در بحث آمادگی، 234 نفر در قالب 78 اکیپ در شرکت توزیع جنوب سازماندهی شده بود.

وی همچنین بیان نمود: میزان خاموشی حوزه عملیاتی شرکت در روز اول 120 روستا بود که خاموشی104 روستا در همان شب اول با کمک همکاران پرتلاش و زحمتکش شرکت، برطرف گردید.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان در ادامه گفت:به علت مسدود شدن مسیر ها امکان حضور اکیپ همکاران شرکت در 16 روستا وجود نداشت که پس از بازگشایی مسیر ها و فرو نشست سیل، 14 روستا در روز گذشته برق دار و دو روستای جهاد آباد و بن هور از توابع منوجان نیز در ساعت 15:40 دقیقه 15 دیماه برقدار شدند و در حال حاضر برق تمام مشترکین شرکت،وصل می باشد.

در پایان عبدالوحید مهدوی نیا بیان نمود: با توجه به طرح جامع تهیه شده توسط مشاور شرکت،جهت افزایش تاب آوری و مقاوم سازی شبکه برق نیاز به 140 میلیارد تومان اعتبار می باشد که در صورت تامین اعتبار و اختصاص این مبلغ به شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان،کمک شایانی در راستای خدمت رسانی به مردم شریف جنوب استان کرمان خواهد شد.

وی در پایان از همه مردم شریف و صبور جنوب استان به علت خاموشی ها و وقفه ایی که در  ارائه خدمات بوجود آمد عذرخواهی نمود.

 

تاریخ:
1400/10/16
تعداد بازدید:
551
منبع:
دفتر روابط عمومی
نام نویسنده:
مهرداد محسنی تکلو
ایمیل نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال1401«سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان میباشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه