۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي
شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
استفاده از ظرفیت بسیج ادارات در جهت اصلاح الگوی مصرف انرژی استان کرمان
استفاده از ظرفیت بسیج ادارات در جهت اصلاح الگوی مصرف انرژی استان کرمان

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، این نشست با حضور مدیر عامل شرکت برق جنوب استان کرمان، معاون سپاه ثارالله استان کرمان، فرمانده بسیج ادارات، معاون فروش و خدمات مشترکین، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق جنوب استان کرمان، فرمانده پایگاه بسیج شرکت توزیع نیروی برق جنوب و شمال استان کرمان، در محل سالن کنفرانس بسیج ادارات برگزار گردید. همچنین در این نشست فرمانده سپاه شهرستان ها و مدیریت های تحت حوزه عملیاتی شرکت های توزیع نیروی برق جنوب و شمال استان کرمان نیز به صورت ویدئو کنفرانسی در این نشست حضور بعمل آوردند.

مهدوی نیا مدیر عامل این شرکت، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه و شهادت سردار شهید اسلام، حاج قاسم سلیمانی، بیان نمود: کشور ایران در سال 2018 رتبه اول پرداخت یارانه در دنیا را از آن خود کرده است که در هیچ کجای دنیا مصرف لجام گسیخته انرژی مورد قبول نمی باشد.

وی به ضرورت اصلاح الگوی مصرف در کشور ایران اشاره نمود و گفت: برای اصلاح الگوی مصرف، ابتدا بایستی تغییر نگرش و بعد از آن تغییر رفتار را سرلوحه کار خود قرار دهیم و برای این مهم انجام کارهای فرهنگی و استفاده از گروه های مرجع برای تغییر رفتار و اصلاح الگوی مصرف از جمله اقداماتی است که می توان انجام داد.

مهدوی نیا، تصریح نمود: با توجه به سرمای بی سابقه زمستان امسال که منجر به مصرف بیش از پیش گاز توسط مشترکین خانگی شده است ،متاسفانه محدودیت هایی در تامین گاز نیروگاه هایی که وظیفه تولید برق را انجام می دادند به وجود آمده است و متعاقبا میزان گازی که به نیروگاه ها برای تولید برق ارسال می شود کمتر از میزان قبل می باشد و اگر شیوه مصرف لجام گسیخته همچنان ادامه داشته باشد متاسفانه زمستان امسال دچار خاموشی های مکرر خواهیم شد.

این مقام مسئول از بسیج به عنوان یکی از مهمترین گروه های مرجع جامعه نام برد و تصریح نمود: با توجه به اهمیت بسیج در جامعه و تاثیر پذیری آحاد مردم از بسیج و ائمه جماعت، این شرکت برای عبور موفق از پیک بار زمستانه نیازمند همکاری بسیج می باشد.

وی اظهار نمود: برای گذر موفق از پیک بار زمستانه، مشترکین خانگی و تجاری به عنوان مهمترین گروه مصرف کنندگان انرژی کشور به ویژه در فصل زمستان می باشند که می توانند تنها با کاهش 10 در صد مصرف برق یا کم کردن یک درجه از حرارت دمای هوا در منازل و محل کار خود در کاهش مصرف انرژی کشور نقش موثری داشته باشند.

مهدوی در ادامه بیان نمود: از هم استانی های عزیز تقاضا داریم در منازل با درزگیر پنجره ها و پوشیدن یک لباس گرم اضافی دمای آسایش منازل و محل کار را از 18 تا 20 درجه تنظیم نمایند و همچنین با خاموش کردن لامپ های اضافی مشکل تامین سوخت و محدودیت انرژی برق را رفع نمائیم.

معاون سپاه ثارالله استان کرمان، با گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای گرامی به خصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بیان نمود: با توجه به شرایط آب و هوایی که امسال بر کشور ما حاکم است میزان مصرف گاز و برق، افزایش یافته است و وظیفه ما این است که به طور جد در مسیر الگوی اصلاح مصرف گام برداریم و با کمک فرماندهان بسیح، ائمه جماعت برای این اقدام مهم قدم بردارند.

سلیمانی ساردو معاون فروش و خدمات مشترکین نیز در این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص همکاری دستگاه های اجرایی برای گذر از پیک بار تابستان99 پرداخت و گفت: در تابستان سال جاری  از مجموع دستگاه های اجرایی که در مناطق مختلف تحت پوشش شرکت، تفاهم نامه همکاری را در خصوص مدیریت مصرف برق امضاء نموده بودند،  241 دستگاه اجرایی به آن عمل نمودند که سهم ریالی همکاری آنان حدود دویست میلیون تومان از  مجموع پنج میلیارد تومان پاداش همکاری تابستان سال 99 به مشترکین همکار می باشد.

معاون فروش و خدمات مشترکین در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: اعزام بسیجیان در زمان پیک بار به ادارات و دستگاه های اجرایی برای نظارت بر مدیریت مصرف برق، استفاده از ظرفیت ائمه جمعه در بین آحاد مردم، تبلیغات محیطی در مناطق پر تردد شهری، دعوت از روحانیون و در خواست آگاه سازی مردم از طریق ائمه جماعت، توزیع بروشور مدیریت مصرف برق در محل برگزاری نماز جماعت از جمله اقداماتی می باشد که بسیج ادارات در راستای اصلاح الگوی مصرف بار انجام داده است.

در پایان به سوالات حضار در جلسه توسط مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شمال و جنوب پاسخ داده شد.

 

 

تاریخ:
1399/10/22
تعداد بازدید:
73
منبع:
دفتر روابط عمومی
نام نویسنده:
مهرداد محسنی تکلو
ایمیل نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1399،  جهش تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان ميباشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه