۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
ساخت اپلیکیشن با عنوان"پویش مردمی کاهش پیک" برای مشترکین خانگی
مدیر دفتر مدیریت مصرف: راه اندازی اپلیکیشنی با عنوان "پویش مردمی کاهش پیک" یا "PeakApp" در راستای کاهش پیک مصارف خانگی و تجاری

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، مجتبی ثمره، مدیر دفتر مدیریت مصرف در خصوص ساخت اپلیکیشن" پویش مردمی کاهش پیک" بیان نمود: پیرو ضوابط اجرایی، هر ساله طرح های متفاوتی از سوی شرکت مادر تخصصی توانیر برای کاهش پیک بار حول محور مشترکین کشاورزی، صنعتی و اداری اجرا می شد. در حالی که مشترکین خانگی بیشترین سهم مصرف برق را در کشور دارند و در حوزه ی شرکت توزیع جنوب استان کرمان نیز بعد از مشترکین کشاورزی، بیشترین سهم از مصرف برق، متعلق به مشترکین خانگی می باشد.بنابراین نبود مشوق های مناسب برای ترغیب مشترکین خانگی و تجاری به مشارکت در طرح های پاسخگویی بار و کاهش پیک بار کاملا محسوس بود.

وی افزود: در طرحی که تابستان امسال با عنوان "مدیریت بار توسط نهادهای تجمیع کننده پاسخگویی بار" از سوی وزارت نیرو ابلاغ شده است، با بکارگیری قابلیتهای شرکت مشاور مربوطه درصدد هستیم تا مشارکت حداکثری مشترکین خانگی و تجاری را در کاهش پیک بار جلب کنیم.

ثمره در ادامه سخنان خود تصریح نمود: در این شرکت، اپلیکیشنی با عنوان "پویش مردمی کاهش پیک" یا "PeakApp" طراحی شده است. ایده این طرح، مبتنی بر روش "بازی گونه سازی" یا "gamification" قرار دارد، با ایجاد یک فضای رقابتی بین مشترکین،آنها رابه کاهش هرچه بیشتر مصرف برق در ساعات اوج مصرف تشویق میکند. مشترکین خانگی و تجاری بر اساس میزان کاهش مصرف، امتیاز خود را افزایش داده و میتوانند از تخفیف های متنوع فروشگاه ها و جوایز ارزنده پایانی طرح، بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح، علاوه بر جلب مشارکت مشترکین در کاهش پیک بار، از کسب و کارهای محلی استان نیز با در نظر گرفتن نامگذاری امسال با عنوان "سال جهش تولید" حمایت می شود. با توجه به اقتضائات شرایط همه گیری ویروس کرونا در کشور، تمرکز طرح در این حوزه بر حمایت از کسب و کارهای آنلاین قرار گرفته است.

 مشترکین عزیز برای دانلود و شرکت در طرح " پویش مردمی کاهش پیک" به آدرس  sked.co.ir/peakapp.apk  مراجعه نمائید.
تاریخ:
1399/05/08
تعداد بازدید:
115
منبع:
دفتر روابط عمومی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1399،  جهش تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان ميباشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه