توزی برق جنوب کرمان
افتتاح پروژه
افتتاح پروژه "شهر نور" در شهرستان سیرجان
پروژه “شهر نور” با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد ریال با همکاری شهرداری، گل گهر و مدیریت برق شهرستان سیرجان افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، این آئین در آخرین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون هماهنگی عمرانی استانداری کرمان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار، شهردار و برخی دیگر از مسئولین شهرستان سیرجان برگزار شد.

در این مراسم آیت‌اللهی موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان، ضمن ابراز امیدواری برای اجرای این پروژه، بیان نمود: این پروژه یکی از بهترین پروژه های اجرایی در شهرستان سیرجان می باشد که تا پایان سال جاری و نهایتا پایان فروردین ماه 1400 به پایان خواهد رسید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان، عنوان کرد: همکاری سه ارگان شهرداری، مدیریت برق و گل گهر اقدام بسیار خوبی برای انجام این پروژه می باشد که می توان از آن برای سایر پروژه ها نیز استفاده نمود.

حسن پور، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در حوزه برق، تاکید نمود: وظیفه اصلی مسئولین، خدمت بی منت به مردم می باشد که خوشبختانه در حوره برق استان کرمان، خدمت بی منت به مردم بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی افزود: پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر 220میلیارد ریال و با همکاری شهرداری،معدن گل گهر و مدیریت برق شهرستان سیرجان اجرا خواهد شد.

عبدالوحید مهدوی نیا، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمان در آئین افتتاح "پروژه شهر نور" سیرجان را شهر پاک معرفی نمود و گفت: چند سال گذشته با پی گیری های نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، شهر سیرجان با نام شهر پاک معرفی شد که طی این سال ها اقدامات موثر و سازنده ای در این زمینه صورت گرفته و پروژه با ارزش امروز نیز در همین راستا می‌باشد.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمان با بیان اینکه شهر سیرجان پتانسیل بسیار خوبی برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را دارد، گفت: سال 97 پتانسیل سنجی منطقه حسین آباد سیرجان، طبق استانداردهای جهانی برای احداث نیروگاه های بادی توسط مشاور انجام شد که خوشبختانه طبق بررسی های صورت گرفته مشخص گردید که شهر سیرجان توانایی احداث نیروگاه بادی به ظرفیت 1000مگاوات در زمینی به وسعت 8000 هکتار را دارد که در این زمینه بایستی از سرمایه گذاران کمک گرفته و برای احداث ان نیروگاه اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی همچنین به اهمیت انرژی زیست توده اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه شهر سیرجان فضولات دامی و ضایعات کشاورزی زیادی را تولید می کند شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با کمک مشاور مربوطه، طرح تولید برق از زیست توده را بررسی و بر اساس آن مشخص گردید که این شهر، ظرفیت ساخت نیروگاه زیست توده که خروجی آن. 1.4 مگاوات می باشد را داراست .

وی افزود: در صورت احداث نیروگاه زیست توده در شهر سیرجان علاوه بر تولید انرژی، مشکلات مربوط به زیست توده تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

این مقام مسئول از قرار گرفتن استان کرمان در ذوزنقه طلایی انرژی خورشیدی در جهان خبر داد و عنوان کرد: میانگین انرژی دریافتی خورشیدی در این استان دو برابر میانگین انرژی دریافتی در کشور آلمان می باشد و این به معنای آن است که ما ظرفیت خوبی برای ایجاد نیروگاه های فتوولتاییک در استان کرمان را داریم.

وی افزود: شهر سیرجان با نصب 164 نیروگاه خورشیدی مشترکین زیر 100 کیلو وات، مقام اول را در این زمینه بین سایر شهرهای کشور دارد.

مهدوی نیا همچنین به میزان بالای تولید کربن توسط هر خانواده ایرانی، اشاره نمود و گفت: در صورت همکاری نهادها می‌توان میزان مصرف زیاد کربن را در شهر سیرجان مدیریت کرد به طوری که با استفاده از نرم افزارهای مربوطه میزان تولید کربن یا آلودگی هر خانوار سنجیده و مشخص گردد و به اطلاع خانواده ها برسد و بعد از آن با ایجاد انگیزه، برگزاری مسابقه، جشنواره و سایر اقدامات به کاهش تولید این ماده کمک کنیم و همچنین الگویی برای سایر هموطنان نیز باشیم .

وی در پایان میزان مصرف کل انرژی برق در شهرستان سیرجان را سه میلیارد و یکصد میلیون کیلووات دانست و گفت: از این مقدار 76 درصد آن در بخش صنعتی استفاده شده است و مابقی آن مربوط به سایر مشترکین می باشد. که این مصرف نشان دهنده صنعتی بودن این شهر می‌باشد .

مهدوی نیا در پایان ضمن تشکر از تمامی ارگان ها و مسئولینی که در اجرای این پروژه گامی موثر را برداشته اند، عنوان کرد: بلوارها و خیابان های اصلی شهر سیرجان نزدیک به 120 خیابان و بلوار می باشد که بیش از8000 چراغ برای روشنایی معابر در آن ها استفاده می شود و برای تعویض این لامپ ها طبق تفاهم نامه ای که بین شهرداری گل گهر و برق سیرجان منعقد شده، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

 

تاریخ:
1399/11/22
تعداد بازدید:
315
منبع:
دفتر روابط عمومی
نام نویسنده:
مهرداد محسنی تکلو
ایمیل نویسنده:
Powered by DorsaPortal