برگزاری دهمین دوره مسابقات ایمنی ،فنی و آمادگی جسمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان

  • 24 مهر 1402
  • 209
  • مهندس ابراهیمی

خلاصه خبر : برگزاری دهمین دوره مسابقات ایمنی ،فنی و آمادگی جسمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان

برگزاری دهمین دوره مسابقات ایمنی ،فنی و آمادگی جسمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
آیین پایانی دهمین دوره مسابقات ایمنی ، فنی و امادگی جسمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با حضور علیرضا خیامی مدیر کل دفتر بحران، و پدافنذ غیر عامل شرکت مادر تخصصی توانیر در شهرستان بافت برگزار شد. این رویداد با حضور حمزه صدیقی مدیرعامل، معاونین، بهره برداری و دیسپاچینگ، مالی و پشتیبانی، خدمات مشترکین، مهندسی و برنامه ریزی، برخی مدیران، کارشناسان و سیمبانان شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان در تاریخ ۱۹ مهرماه ۱۴۰۲ در شهرستان بافت برگزار شد. در این مراسم امام جمعه، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ،شهردار، فرمانده نیروی انتظامی و برخی مدیران و مسولان محلی این شهرستان نیز حضور داشتند.حمزه صدیقی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان در اختتامیه دهمین دوره مسابقات ایمنی، فنی و آمادگی جسمانی اظهار داشت: این برنامه ها با هدف توجه به اصول و رعایت دقیق و صحیح موارد ایمنی توسط همکاران برگزار می‌شود. لذا تلاش میکنیم زمینه آشنایی بیشتر با مسائل ایمنی و پیاده سازی اصول آن در حین انجام کار و نهایتا کاهش تلفات و حوادث در میان نیروهای شرکت را بیش از پیش فراهم سازیم.
حمزه صدیقی با بیان اینکه رعایت ایمنی اولویت نخست ما است، گفت: در این راستا نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی برای رعایت اصول ایمنی اقدام شده تا همکاران اهتمام ویژه‌ای نسبت به این امر داشته باشند.وی در ادامه گفت ۴۵۰۰ روز بدون حادثه در برخی شهرستانها حاصل برنامه ریزی دقیق، آموزش ، و از همه مهمتر توجه همکاران به رعایت و پیاده سازی اصول ایمنی در حین انجام کار بوده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
وی با تاکید بر لزوم توجه مدیران به حالات روحی و روانی همکاران، تصریح کرد: رانندگان و سیمبانان مسئولیت خطیری دارند بنابراین باید به فرایند اجرای کار و رعایت ایمنی توجه جدی داشته باشند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با بیان اینکه هزینه کردن در زمینه ایمنی، به نوعی سرمایه‌گذاری است، افزود: حفظ جان انسان‌ها و همکاران مسئولیت و تکلیف همه ما است که باید نسبت به اهمیت آن آگاه باشیم و برای آن وقت بگذاریم.
وی با اشاره به ضرورت توجه به موضوع بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) گفت: توجه به این سه مهم به صورت هم‌ زمان مسئولیتی است که در برابر همکاران و آیندگان بر عهده ما است.
صدیقی در ادامه به لزوم تجزیه و تحلیل حوادث رخ داده تاکید کرد و افزود: با تجزیه و تحلیل حوادث روی داده می‌توان از تکرار آن پیشگیری کرد.
علیرضا خیامی مدیر کل دفتر بحران، ایمنی و پدافند غیر عامل شرکت توانیر نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: پیشگیری از حادثه در شرایطی مقدور است که نیروی انسانی به کار گرفته شده در عملیات‌ها واجد شرایط لازم بوده و آموزش‌های لازم را دیده باشند.وی تصریح کرد برای ایجاد هر تغییری در شبکه باید طرح و مسئول اجرای آن از پیش مشخص و تعیین شده باشد. خیامی در ادامه تاکید کرد، توجه به آموزش قبل از انجام کار از دیگر موضوعات مهمی است که باید قطعآ مدنظر قرار گیرد.
مدیر دفتر ایمنی شرکت توانیر گفت: حادثه به خودی خود به وجود نمی‌آید و ما نیز در به وجود آمدن نقش داریم، بنابراین همکاران باید آموزش‌های لازم را دیده باشند و حین کار با دقت لازم از اموزش های دیده شده استفاده نمایند.
در پایان این مراسم سید کمال موسوی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان گزارشی از روند برگزاری دهمین دوره مسابقات ایمنی، فنی و آمادگی جسمانی ارائه و گفت : این مسابقات با حضور ۱۶ تیم و ۸۰ شرکت کننده از شهرستانهای زیر مجموعه شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان در شهرستان بافت برگزار شد، که در پایان مدیریت برق شهرستان های رودبارجنوب، بردسیر و منوجان رتبه اول تا سوم را کسب نمودند.لازم به توضیح اینکه دکتر محمد فام عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران و مشاور ایمنی انجمن صنفی شرکت های توزیع نیروی برق کشور نیز مطالبی در خصوص ایمنی بیان نمود. حسین یکتا مدیر برق شهرستان بافت به عنوان میزبان این دور از مسابقات در ابتدای برنامه اختتامیه علاوه بر خیر مقدم مطالبی را ارائه نمود. شایان ذکر است در این مراسم از سیمبانان برگزیده در بخش های قرائت، وصول، اتفاقات و ایمنی با اهدا لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد.

#روابط_عمومی_شرکت_توزیع_نیروی_برق_جنوب_استان_کرمان

نظر دهید
captcha
نظرات کاربران 0
هیچ موردی یافت نشد
1x 2x