انعقاد تفاهم نامه طرح همیاران برق شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان با اداره کل آموزش و پرورش

  • 07 خرداد 1402
  • 99
  • شهاب انصاری

خلاصه خبر : شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان به منظور ترویج فرهنگ مدیریت مصرف برق در میان دانش آموزان، با اداره کل آموزش و پرورش تفاهمنامه همکاری در قالب طرح همیاران برق امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، این تفاهمنامه به منظور آکاهی بخشی و فرهنگ سازی از طریق ارائه آموزش های منظم، ایجاد نگرش و تغییرات رفتاری مثبت پایدار در جامعه مخاطب آموزش و پرورش (مربیان، دانش آموزان و اولیا) جهت اشاعه فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی برق و صیانت از ثروت های ملی در سطح مدارس تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، ارتقای سطح آگاهی و تغییر نگرش دانش آموزان در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی و اصلاح الگوی مصرف انرژی برق در سطح خانواده ها، آشنایی با نحوه تولید، انتقال و توزیع برق و برچسب انرژی، تشریح مفتهیم مرتبط با مدیریت مصرف و تبیین رابطه آن با استراتژی و اهداف ملی، ارائه راهکارهای مدیریت مصرف با هدف کاهش تلفات، کاهش پیک و بهینه سازی مصرف انرژی به دانش آموزان، نهادینه نمودن فرهنگ صحیح مصرف انرژی در بین آینده سازان مملکت و ترویج روحیه و فرهنگ پژوهش در دانش آموزان بویژه در فصل تابستان منعقد شد.
آیین امضای این تفاهمنامه با حضور عبدالوحید مهدوی‌نیا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان و رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: انرژی برق بعنوان یک نعمت ارزشمند با زندگی مردم پیوند خورده و با گسترش تکنولوژی، وابستگی به انرژی الکتریکی بیشتر می‌شود.
مهدوی‌نیا افزود: تولید، انتقال و توزیع برق فرایندی پیچیده و پرهزینه است که برای توزیع آن به مصرف‌کننده، چرخه‌ای طولانی را طی می‌کند.
وی افزود: دانش آموزان ظرفیت‌های ارزشمندی هستند که نقش اساسی در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق دارند و شرکت توزیع نیروی برق قصد دارد با ایجاد بسترهای لازم آموزشی، دانش آموزان را با مفاهیم صرفه جویی در مصرف برق آشنا سازد تا از این طریق مصرف برق در خانواده ها نهادینه شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز با اشاره به اینکه پس از آموزش مفاهیم مدیریت مصرف به معلمان، آموزگاران و دانش آموزان ابتدایی دور دوم، از مطالب ارائه شده امتحان گرفته خواهد شد افزود: تفاهم نامه به همه مدارس و مراکز آموزشی حوزه فعالیت شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان ارسال می شود و اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت می گیرد و کارگاه های آموزشی هم ویژه مدیران مدارس، معاونان و آموزگاران دوره ابتدایی در راستای مدیریت مصرف برق برگزار می شود.
در حاشیه این دیدار، تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش استان کرمان با شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان امضا شد.

نظر دهید
captcha
نظرات کاربران 0
هیچ موردی یافت نشد
1x 2x