معرفي دفتر تحقيقات

شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان مأموريت خود را از سال 1380   با هدف ارائه خدمات در زمينه توزيع و تحويل نيروي برق  به مناطق جنوبي استان  كرمان(سيرجان، بافت، رابر، ارزوييه، بردسير، بم، ريگان، فهرج، نرماشير، جيرفت،‌عنبر آباد،‌كهنوج، قلعه گنج، فارياب،‌منوجان و رودبار جنوب)  آغاز نمود  كه با توجه به گستردگي اين استان رتبه ششم را از لحاظ مساحت تحت پوشش بين شركت هاي توزيع دارا است.  بديهي است سازمان و شركتي مي تواند موفق باشد كه بتواند  به صورت مستمر انتظارات مشتريان خود را با روش هاي جديد و خلاقانه برآورده سازد  و لازمه آن شناسايي افراد خلاق و صاحب انديشه در يك  روش ساختار يافته است كه علاوه بر حمايت از ايده هاي نو و خلاقانه نسبت به شكوفايي آن نيز اهتمام ورزد. گروه تحقيقات  شركت توزيع نيروي برق جنوب  استان كرمان با هدف  حمايت از فعاليت هاي علمي  و  ايده هاي خلاق در راستاي پيشبرد اهداف استراتژيك شركت  فعاليت خود را به صورت مستقل از سال 1389 آغاز كرد و در سال 1394 به دفتر ارتقا يافت.

خوشبختانه در سال هاي اخير با حضور نيروهاي جوان و مشاركت خوب همكاران در بخش مقالات و توليد مقالات علمي ، پيشنهادات فتي و تخصصي و فعاليت هاي علمي در زمينه ثبت اختراع ، بازديدهاي علمي و پژوهش رشد چشمگيري داشته است.  اين شركت در ارزيابي سال 1394 دومين مقام را در شركت  برگزيده پژوهشي در بين شركت هاي توزي نيروي برق كشور كسب نمود. همچنين در بخش مقالات رتبه اول پذيرش مقاله در بين شركت هاي توزيع به خود اختصاص داد.

به طور كلي مي توان عمده فعاليت هاي دفتر تحقيقات را به شرح ذيل بيان نمود:

·         انجام پژوهشهاي بنيادي و كاربردي

·         همكاري علمي با مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌ها به منظور به روز رساني اطلاعات و استفاده از تجارب اساتيد دانشگاه

·         بررسي نظرات. پيشنهادات و  طرح‌هاي ارائه شده از طريق فراخوان‌ها و پرسشنامه‌ها كه توسط كاركنان و محققين مبتكر و خلاق ارائه گرديده است.

·         بررسي طرح‌هاي تحقيقاتي از لحاظ امكان سنجي و قابليت اجرا

·         هدايت طرح‌ها در جهت تحقق برنامه‌ها و اهداف شركت با مشاوره و آموزش

·         شناسايي محققين و انديشمندان و استفاده از توان و قابليت‌هاي آنها در تحقيق‌ها و پژوهشها

·         هماهنگي  جهت برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي- پژوهشي

·         بررسي روند اجرايي طرحها و پژوهشها

 

 

Powered by DorsaPortal