۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
مدير عامل برق جنوب استان كرمان: در صورت همكاري مردم امسال خاموشي نخواهيم داشت.
مهدوي نيا::راستاي حفظ محيط زيست حذف قبوض برق در اولويت كارهاي شركت هاي توزيع برق قرار گرفته است به طوري كه از ابتداي تيرماه سال جاري قبوض كاغذي برق به طور كامل حذف و مشتركين با پيامك نمودن شناسه قبض به شماره 200008000 مي توانند قبض خود را دريافت نمايند

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، مديرعامل اين شركت درخصوص احتمال اعمال خاموشي ها در تابستان سال جاري بيان كرد: با توجه به بارندگي هاي امسال احتمال خاموشي در كشور كم مي باشد و اگر مردم همكاري لازم را با ما داشته باشند قطعا خاموشي نخواهيم داشت.

عبدالوحيد مهدوي‌نيا ، درخصوص مصرف برق در ادارات دولتي خاطرنشان كرد: مصرف برق دستگاه هاي اجرايي در استان كرمان، حدود هشت مگاوات است و در صورتي كه صرفه جويي در اين زمينه صورت پذيرد شش مگاوات صرفه جويي را در اين بخش خواهيم داشت.

مهدوي‌نيا ضمن تاكيد بر پيشقدم شدن ادارات براي صرفه جويي مصرف برق، تصريح كرد: سال گذشته براي ادارات كنتور هوشمد نصب شد و با استفاده از اين كنتورها مصرف ادارات را كنترل و در صورتي كه ادارات بعد از ساعت 13 همكاري نداشته باشند، به فرمانداري و استانداري اعلام خواهد شد كه خوشبختانه تا كنون ادارات همكاري لازم را با اين شركت داشته اند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: 95 درصد مشتركان شركت ما كمتر از الگوي مصرف از برق استفاده  مي كنند و تنها 25 هزار مشترك(معادل 5 درصدمشتركين) بيش از حد مجاز مصرف دارند كه قبض آنها با 16 درصد هزينه بيشتر حساب خواهد شد.

وي همچنين افزود: براي پايش مشتركين پرمصرف چهار نفر نيرو به كار گرفته شد تا پس از رصد مشتركين پر مصرف با ايشان تماس و ضمن تذكر دادن  راهنمايي هاي لازم را نيز براي كاهش مصرف برق به آن ها داده شود.

وي تصريح كرد: الگوي مصرف ماهانه برق در مناطق عادي 300 كيلووات ساعت براي يك خانوار، در مناطق گرم 2 شامل شهرهاي شرقي و اروزئيه 2000 كيلو وات مصرف ماهانه و براي مناطق گرم يك شامل شهرهاي جنوبيِ استان تا 3000 كيلو وات ساعت مي باشدو اين ميزان شامل تعرفه افزايشي نمي شود.

مديرعامل شركت توزيع برق جنوب استان كرمان با اشاره به اينكه انتظار داريم مردم به ارزش واقعي برق پي ببرند، بيان كرد: هدف ما از صرفه جويي به معناي كم مصرف كردن نيست بلكه به معناي درست مصرف كردن مي باشد كه متاسفانه ما وارد مقوله بدمصرفي شده ايم و به حالت تبذير و اسراف رسيده ايم.

مهدوي‌نيا  با بيان اينكه اين شركت در سال هاي 96 و 97 حائز رتبه دوم كشوري در خصوص برق دار كردن روستاها شده است؛ خاطرنشان كرد: همه روستاهاي بالاي 10 خانوار تحت حوزه عملياتي اين شركت برقدار شده‌اند و از آنجايي كه هر سال در روستاهايي كه كمتر از 10 خانوار جمعيت دارند به علت سكونت، ازدواج و ساخت خانه جديد مجددا روستاي 10 خانوار پايش و در خصوص برق دار كردن روستاهاي مذكور اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وي تصريح كرد: اين شركت در سال 96 تعداد 28 روستا و سال گذشته نيز 41 روستا را برقدار و در حال حاضر 25 روستا در دست اقدام مي باشد به طوري كه در مجموع 52 روستاي بالاي 10 خانوار در سال جاري برقدار مي شوند كه عمدتا در مناطق دور افتاده و فاقد جاده هستند.

مهدوي نيا ضمن اشاره به اهداف شركت از جمله "عدم مراجعه حضوري" بيان نمود: يكي از اهداف مهم شركت "عدم مراجعه حضوري" مي باشد و بايستي هر فرد در هر ساعت از شبانه روز و از هر مكاني بتواند بدون مراجعه به شركت  خدمات را دريافت نمايد و در واقع بايستي خدمات فارغ از زمان و مكان باشد و از طريق شبكه رايانه اي انجام شوند.

مهدوي‌نيا عنوان كرد: در اين راستا مشتركان مي توانند 26 خدمت از جمله دريافت اشتراك، دريافت و پرداخت صورتحساب، تغيير نام و ... را از طريق اپليكيشن و همچنين پورتال شركت دريافت نمايند.

وي تصريح كرد: در راستاي حفظ محيط زيست حذف قبوض برق در اولويت كارهاي شركت هاي توزيع برق قرار گرفته است به طوري كه  از ابتداي تيرماه سال جاري قبوض كاغذي برق به طور كامل حذف و مشتركين با پيامك نمودن شناسه قبض به شماره 200008000 مي توانند قبض خود را دريافت كرده و يا مي توانند شماره تلفن همراه خود را به قسمت خدمات مشتركين شركت براي دريافت خدمات بيشتر بدهند كه تاكنون 85 درصد شماره مشتركان را برداشت شده و به صورت خودكار قبض براي اين مشتركين ارسال خواهد شد.

وي درخصوص مطالبات شركت توزيع برق جنوب از ادارات دولتي اظهار كرد: در سال گذشته طلب شركت از ادارات دولتي حدود 25 ميليارد تومان بود كه با استفاده از قانون تهاتر بدهي ها توانستيم حدود 19 ميليارد تومان را وصول كنيم و شش ميليارد تومان مطالبات باقي مانده كه عمدتا مربوط به سال گذشته است.

وي تصريح نمود: اتوماسيون و فرمان از راه دور كليدهااز جمله برنامه هاي در دست اقدام اين شركت مي باشد كه بتوانيم خاموشي را به حداقل برسانيم و نرم افزار اسكادا در اين زمينه خريداري شده و در حال وارد كردن كليدها هستيم و اميدواريم تا پايان سال بتوانيم كار قطع و وصل بيش از 100 نقطه را از راه دور انجام بدهيم.

منبع خبر :
دفتر روابط عمومي
نویسنده:
سيد محمد رضوي علوي
ایمیل نویسنده:
sked92@gmail.com
تاریخ:
1398/03/18
تعداد بازدید:
35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1398،  رونق توليد
آدرس:  كرمان، بلوار جمهوري اسلامي، شركت توزيع نيروي برق جنوب كرمان
كدپستي : 7618815676               تلفكس :  32110402-034
تلفن گويا: 5-32110403-034    صندوق پستي: 344-76175
INFO@sked.co.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان ميباشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه