۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر
شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
برگزاري نشست مديريت مصرف برق با حضور رئيس آموزش و پرورش و اصحاب رسانه سيرجان
قيمت كنوني برق ارزان است و اين موجب شده مردم قدر اين انرژي را ندانند و اگر مردم هزينه واقعي برق را پرداخت مي كردند احتمالا بيشتر در مصرف آن دقت بيشتري داشتند.

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، اين نشست با حضور رئيس آموزش و پرورش شهرستان، مدير دفتر مديريت مصرف، مديريت برق شهرستان سيرجان با اصحاب رسانه و شبكه هاي فعال مجازي و اجتماعي برگزار گرديد.

مدير دفتر مديريت مصرف در اين نشست بيان نمود: مديريت مصرف برق يعني شناسايي ساعات اوج مصرف و استفاده بهينه از لوازم غير ضروري در اين ساعات و كم مصرفي به معناي استفاده نكردن از وسايل و تجهيزات برقي نيست بلكه به معناي استفاده درست از آن مي باشد.

وي افزود: در كشور ما بيشترين آمار متعلق به مصارف خانگي و پس از آن مصارف صنعتي و در آخر بخش كشاورزي مي باشد؛ اما از آنجايي كه جنوب استان كرمان در بخش كشاورزي رتبه اول را داراست بيشترين مصرف متعلق به بخش كشاورزي مي باشد.

ثمره خاطرنشان كرد: صنعت برق قابل ذخيره سازي نيست و بايد با توجه به ساعات اوج مصرف استفاده درست داشته باشيم و از لوازم پرمصرف غير ضروري در ساعات پيك جلوگيري نمائيم.

وي در خصوص ميزان توليد برق در كشور بيان نمود: قدرت توليد برق نسبت به گذشته 10 برابر شده است و خوشبختانه حتي در مناطق روستايي نيز برق رساني انجام شده است؛ در صورتي كه جمعيت كشور نسبت به 40 سال گذشته تنها دو برابر شده است و نبايد با وجود رشد دو برابري جمعيت همه چيز ده برابر شود و به اين معنا كه با بحران نبود برق روبرو نيستيم منتها اگر درست مصرف نكنيم با خاموشي ناخواسته روبرو مي شويم.

وي همچنين تصريح نمود: قيمت كنوني برق ارزان است و اين موجب شده مردم قدر اين انرژي را ندانند و اگر مردم هزينه واقعي برق را پرداخت مي كردند احتمالا بيشتر در مصرف آن دقت بيشتري داشتند.

وي در پايان سخنان خود به ارائه راهكارهاي مديريت مصرف پرداخت و افزود: حتي خاموش كردن يك لامپ اضافه 100 واتي براي شهرستان سيرجان با وجود 1200 مشترك مبلغي نزديك به يك ميليارد و  200ميليون تومان صرفه جويي خواهد شد.

محيي پور رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان سيرجان همچنين در اين نشست بيان كرد: كتاب هايي در خصوص آموزش صرفه جويي و مصرف بهينه برق براي كودكان شش و هفت سال طراحي شده، اما در حقيقت به آن ميزان كه به موضوع فرهنگ سازي و آموزش در بهينه سازي مصرف آب اهميت داده شده، براي باقي انرژي ها بهايي داده نشده است و بايد به اين موضوع هم دقت نظر بيشتري شود.

در پايان اين نشست اصحاب رسانه سوالات خود را مطرح و مدير دفتر مديريت مصرف به سوالات ايشان پاسخ دادند.

منبع خبر :
دفتر روابط عمومي
نویسنده:
سيد محمد رضوي علوي
ایمیل نویسنده:
sked92@gmail.com
تاریخ:
1397/09/07
تعداد بازدید:
52
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1398،  رونق توليد
آدرس:  كرمان، بلوار جمهوري اسلامي، شركت توزيع نيروي برق جنوب كرمان
كدپستي : 7618815676               تلفكس :  32110402-034
تلفن گويا: 5-32110403-034    صندوق پستي: 344-76175
INFO@sked.co.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان ميباشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه